1. « Wróć do  
  2. « Wróć do   Informacje
  3. Akumulatory motocyklowe
Akumulatory motocyklowe

Akumulatory motocyklowe

2021-05-01 13:57:26

Co roku na wiosnę właściciele motocykli, motorów czy tez quadów mają ten sam porblem. Akumulator, który kupili w tamtym sezonie nie żyje. Najczęsciej słyszymy, że to chiński badziew. A kumple czekają bo pogoda coraz lepsza...Czasami wystarczy ładowanie, ale najczęsciej są to sytuacje gdzie pomoże tylko zakup nowego akumulatora.

Jakie są rodzaje baterii:

Kwasowo-ołowiowy.

Zaleta to cena, niska i bardzo duża dostępność zmienników. Zwykły akumulator zalany elektrolitem, który od czasu do czasu trzeba sprawdzić i nikt tego nie robi :)

AGM

AGM-y wykonane są w technologii, która charakteryzuje się dłuższą żywotnością i mocniejszymi parametrami. Składają się z mat z włókna szklanego, które ułożone są pomiędzy płytami dodatnimi i ujemnymi, zalanymi elektrolitem. Są odporne na wstrząsy.

Żelowe (GEL)

W tych akumulatorach dodatkiem jest krzemionka, która powoduje, że konsystencja jest gęstsza, dzięki czemu taki akumulator może pracować nawet pod kątem 90°. Są odporne na większe wyładowania i mogą pracować pod większym obciążeniem. Montuje się je w motocyklach o dużym zapotrzebowaniu na energię (navi, podgrzewane manetki itp)

Litowo-jonowe (Lithium)

Najdroższe z akumulatorów tu przedstawionych. Ultra lekkie. Potrafią być do 80% lżejsze od kwasowo-ołowiowych. Nie mają kwasu więc można je montowac w dowolnej pozycji. Charakteryzują się długą żywotnością

Po sezonie jak już nasze kochane zabawki wyląduja na parę miesięcy w garażach to nie zapomnijcie od czasu do czasu sprawdzić aku, ew podpiąc go pod odpowiedni prostownik, to na następny zeson nie będziecie psioczyć, że chiński badziew znowu padł :)